בניית פרגולה
צוות פרגולה מאסטר

צוות פרגולה מאסטר

צוות פרגולה מאסטר הינו צוות הכותבים באתר אשר נותנים לכם את הטיפים הטובים ביותר בעולם הפרגולות

בניית פרגולה – פריסה ארצית, שירות מהיר ואיכותי ומחיר מנצח

כל מי שחובב ביצוע עבודות בעץ, ויש בידיו כלי עבודה, כגון מקדחה, מברגה, מסור דיסק וכו, יגלה כי בניית פרגולה עצמית מעץ, או הרכבה של פרגולה אלומיניום מ"קיט" המגיע מוכן, בצירוף כל האביזרים הדרושים, היא אפשרית בהחלט.

תכנון מוקדם של הפרגולה

לפני בניית הפרגולה עצמה, חשוב מאוד לתכנן אותה מראש, בהתאם למקום שהקצאתם לה, ולקחת מידות מדויקות. מומלץ לתכנן פרגולה גדולה ומקורה ככל האפשר, כיוון שהמרחב המקורה מתחת לפרגולה, קטן מגודל הפרגולה עצמה, בשל חדירה של שמש וגשם לאזורי השוליים של הפרגולה. בסיום שלב התכנון, יהיו בידיכם נתונים מדויקים על הפרגולה, כולל החומרים שתצטרכו, הגדלים של הקורות וחומרי הקירוי, וכן הצבעים הנחוצים. השלב הבא יהיה הזמנת החומרים.

בניית פרגולה – חומרי גלם איכותיים

חשוב לוודא כי חומרי הגלם שמזמינים, לבניית הפרגולה, הם מאיכות גבוהה ומתאימים בדיוק למיקום המיועד לפרגולה. במקרה של פרגולות עץ, חשוב להזמין עץ ממחסן עצים איכותי, המטופל נגד מזיקים, וחתוך מראש בגדלים הנחוצים. ניתן אף להזמין עץ צבוע לכה, כך שכל שיוותר לכם, היא ההרכבה עצמה.

חוק הפרגולות בנוגע לבניית פרגולה

חוק הפרגולות, מאפשר בנייה של פרגולה, ללא צורך באישורים. אולם, יש צורך לבנות את הפרגולה בהתאם לתקנות העירוניות, אשר בדרך כלל מגבילות את שטח הפרגולה, ביחס לשטח הגינה או המרפסת, וקובעות כי מהנדס קונסטרוקציה, צריך לאשר את המבנה. על פי החוק, יש להגיש את תוכניות הפרגולה, לוועדת התכנון המקומית באזורכם, ואם הכול נעשה כראוי, יתקבל אישור אוטומטי לפרגולה בזמן קצר.

התקנת הקונסטרוקציה של הפרגולה

לפרגולה רגליים, ו- 4 קורות רוחב המחברות בין הרגליים. ככל שיעשה שימוש בקורות עבות יותר, כך הקונסטרוקציה תהיה יציבה יותר. יש צורך גם ב- 8 קורות נוספות, שיחברו במאוזן בין הרגליים, שתיים לכל פאה. בנוסף, יש צורך בקורות ליצירת הכנה לקירוי, בדרך כלל קורה לחצי מטר, לאורך ולעיתים גם לרוחב. להתקנת רגלי הפרגולה, יש צורך בחפירה של בורות, הנחת הרגליים בתוכם, וביטון הבורות. לאחר התייבשות הבטון, מחברים את הקורות המאוזנות התומכות בקונסטרוקציה, בארבעת הפאות ובגג. בתום שלב הקונסטרוקציה, חשוב לוודא כי המבנה יציב, ואם יש צורך בכך, ניתן לחזק אותו באמצעות קורות נוספות.

הנחת הקירוי

השלב השני, הוא הנחת הקירוי מעל הפרגולה. חשוב לחבר את הקירוי היטב אל הקונסטרוקציה, כדי להעניק לו יציבות, ולשפר את עמידותו לאורך השנים. הקירוי הנפוץ בישראל לפרגולות, הוא יריעות במבוק, אולם ניתן לבחור בחומרים אחרים, כגון: לייסטים, שינגלס – לוחות בצורת רעפים או פוליקרבונט שקוף. בכל מקרה, כדאי להניח על שכבת הקירוי, שכבה נוספת של קירוי כגון: סנטף או פוליגל, כדי לתת עמידות מוגברת, בפני פגעי מזג האוויר.

בנייה עצמית או עזרה של איש מקצוע

בניית פרגולה איכותית, צריכה להיות עשויה באופן מקצועי חזק, ולהיות בטיחותית. בנוסף, יש צורך לתחזק אותה לפני עונת החורף, כדי למנוע נזילות, ולפני עונת הקיץ, כדאי לסגור פתחים או קרעים שדרכם יכולה להיכנס שמש. צריך גם בצע תיקונים שוטפים, שישמרו על חוזק המבנה ובטיחות השימוש בו. כדי להבטיח את תקינות הפרגולה, ניתן לערב איש מקצוע באופן נקודתי, או עבור כל הבנייה.

בניית פרגולה עם פרגולה מאסטר

חברת פרגולה מאסטר, מעניקה פתרונות של פרגולות הצללה ועבודות עץ, במשך למעלה מ- 20 שנה. לחברה לקוחות מרוצים, וניסיון מקצועי רב. הצוות של פרגולה מאסטר, מעניק את השירות הטוב ביותר, בזמינות מרבית ובאחריות, במחיר הטוב ביותר, בין אם זו פרגולה חדשה לגינה או למרפסת. 

שתפו בכל הכח!

Share on facebook
Share on email
Share on whatsapp
תוכן עניינים

צרו איתנו קשר עוד היום: